У СВІТІ ДИТЯЧОЇ ФОТОГРАФІЇ

Мої перші кроки в професії фотограф почалися з дітей. Їх настрій, усмішки і емоції я знімаю з 2010 року. Відверто кажучи, вони розкрили мене і допомогли рухатися вперед. Що й казати, поруч з малюками завжди відчувається тепло і радість на душі.

Однак дитяча фотографія - особливий жанр, в якому є чимало особливостей. Сьогодні я хочу поділитися з вами деякими правилами і враженнями від дитячої зйомки.

Малюки - кращі фотомоделі ...! І я не побоюся цих слів! Вони найщиріші створіння на світі! Саме завдяки їх безпосередності виходять щирі, душевні, а головне, "живі" фотографії. І немовлята, і старші дітки - бувають найрізноманітніші. Завдяки цьому можна створювати оригінальні сюжети, в яких ніколи не буде фальшу і награності. Ось тільки нерідко трапляється так, що малюк може злякатися камери, чужу людину, надути губки і почати лити сльозки. Добре, якщо дитина артистична і звикла до публіки, а якщо немає, що тоді? Адже кожному з батьків хочеться закарбувати своїх непосид в такому прекрасному віці. Як дитячий фотограф і мама маленької доньки, я не раз стикалася з "настроєм" дітей, які вперто не бажали красуватися на камеру. Але це природно. Така дитяча психологія. Потрібно всього лише знайти підхід, розкрити в дитині її неповторність, і включити фантазію.

Щоб процес пройшов успішно, важливо спочатку обговорити всі нюанси з батьками. Якщо це немовля, то він чи вона повинна поїсти і виспатися. В першу чергу, фізичний стан і настрій. Тільки після цього приступати до роботи. Тато з мамою краще знають час, коли їх малюк в настрої. У разі зйомки діток у віці 3-5 років варто зрозуміти, що їм подобається і від чого очі горять. Іноді батьки хочуть побачити своє чадо в певному образі. Але це не означає, що йому буде комфортно і цікаво. Він заплаче і закриється в собі. Тоді необхідно все переграти. Наприклад, дитину приводить у захват надувати бульбашки або з цікавістю задивлятися на літаки, що пролітають в небі. Дитячий майданчик, мамина помада, годування пташок - все що зробить щасливішим і змусить посміхатися. Ці моменти і стануть найкращою можливістю для виразних і якісних фотографій. Головне, захопити дитину, уважно спостерігати і не квапити.

Звичайно, дитячий фотограф повинен мати багаж терпіння і чималий досвід за плечима. Для того, щоб привернути увагу малюків, на камеру я придбала яскраво помаранчеву сову у вигляді гумки, одягнувши її на об'єктив. Вони часто затамовують погляд на іграшку, що дуже допомагає.

Діти - це те, заради чого ми живемо. Це наші квіти життя. З кожним днем ​​вони змінюються і відкривають нові риси характеру. Знімати безтурботність цих янголят - одне задоволення. Головним, дорогі читачі, залишається підійди до дитячого фотосету правильно і з ентузіазмом. А якщо у вас є пропозиції у вигляді забавних сценаріїв, образів і ідей, я обов'язково їх розгляну!

Ваш фотограф Михайличенко Інесса